Versenyeredmények
_____________________________________ 2019/2020. tanév______________________________________
Az Érseki Szent József Kollégium által megrendezett "Ki tud többet Egerről?" című helytörténeti vetélkedőn kollégiumunk csapata az első helyen végzett.
A kollégiumok között február 19-én megrendezett Kulturális Fesztiválon a néptánc csoportunk I. helyezést ért el. A csapat tagjai:
_____________________________________ 2018/2019. tanév______________________________________
A Bornemissza Kollégium által rendezett “Bajnokok tornája” asztalitenisz versenyen Kerékgyártó Edina 11/k harmadik helyezést ért el.
A Neumann János Gimnázium és Kollégium által rendezett Reversi versenyen lány egyéni kategóriában BODÓ ANITA 12.k első helyezést, KOVÁCS KINGA 12.k második helyezést, VISZTRA KITTI 12.k harmadik helyezést ért el. A kollégium csapata első helyezést ért el, a csapat tagjai: Bodó Anita, Kovács Kinga, Visztra Kitti, Király Boglárka, Kerezsi Laura és Skoda Franciska.12.k osztályos diákok.
A Kereskedelmi Kollégiumban megrendezett Megyei Kulturális Fesztiválon hangszeres zene kategóriában Szalmási Bodza (10.e) második helyezést ért el, tánc kategóriában Dobróka Kiara és Sütő Luca (12.k) második helyezést ért el, ének kategóriában Jakus Krisztina (10.e) a zsűri különdíjában részesült.
Az Érseki Szent József Kollégium által megrendezésre került "Ki tud többet Egerről?" című helytörténeti vetélkedőn kollégiumunk harmadik helyezést ért el.
A Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium által megrendezett sakkversenyen kollégiumunk csapata második helyezést ért el. A csapat tagjai: Böszörményi Babett 10.k, Drenyovszki Kata, Szeles Gitta 9.k és Fáczán Kinga 9.e osztályos tanulók. Egyéniben Böszörményi Babett első helyezést ért el.
A kollégiumok közötti versenysorozat keretében, az Egri Szakképzési Centrum Kereskedelmi, Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma által megrendezett Mikulás kupán kollégiumunk lány focicsapata I. helyezést ért el.
2018.november 7-én a kollégiumunk által megrendezett népművészeti vetélkedőn csapatunk első helyezést ért el. A csapat tagjai: Csépány Zsófia Luca, Genye Nikoletta és Tóth Debóra 9.k osztályos tanulók.
Az Andrássy György Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium által megrendezett Szép magyar beszéd kollégiumok közötti versenyén Hegedűs Anna 10.k osztályos tanuló 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Dr. Rák Sándorné tanárnő
Kollégiumunk, „Oni anya lányai” nevű csapatával 2018. október 03-án részt vett a Neumann János Gimnázium által szervezett túraversenyen, ahol a csapat I. helyezést ért el.
Tóth Gréta 10.e és Váczi Kira 10.e
_____________________________________ 2017/2018. tanév____________________________________ _
Az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium által meghirdetett József AttilaMegyei Kollégiumi szavalóversenyen Puha Katalin 9.e osztályos tanuló harmadik helyezést ért el.
Felkészítő tanára: dr. Rák Sándorné tanárnő
Az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium és Kollégium által rendezett "Szép magyar beszéd" versenyen Hegedűs Anna Eszter 9.k osztályos kollégista diákunk első helyezést ér el.
Felkészítő tanára: Boros Béláné tanárnő
A Neumann János Középiskola és Kollégium által megszervezett Reversi versenyen kollégiumunk csapata első helyezést ért el. A csapat tagjai: Kerezsi Laura, Kovács Kinga, Király Boglárka, Fodor Gabriella, Skoda Franciska és Visztra Kitti 11.k osztályos diákok.
Kerékgyártó Edina (10.k) második helyezést ért el
a Bornemissza Kollégium által rendezett
asztalitenisz versenyen.
A Szent József Kollégium által szervezett "Ki tud többet Egerről?" című helytörténeti vetélkedőn csapatunk első helyezést ért el. Csapattagok: Barta Kincső 9.a, Mészáros Fanni 9.kny és Ozsvárt Eszter 9.e.
Felkészítő tanáruk: Salamné Szilágyi Júlia tanárnő
Az Egri SZC Kereskedelmi Kollégium által rendezett Megyei Kulturális Fesztiválon kollégiumunkból hangszeres zene kategóriában Daru Réka 11.c I. helyezést, ének kategóriában Leitner Bernadett 10.k II. helyezést, tánc kategóriában Dobróka Kiara 11.k III. helyezést és Sütő Luca 11.k III. helyezést értek el.
Kísérő tanár: Boros Béláné tanárnő.
Az Egri Szakképzési Centrum Bornemissza Gergely Szakközépiskolája és Kollégiuma által szervezett Reformáció és katolikus megújulás című történelmi versenyen I. helyezést ért el a kollégiumunk csapata.
A csapat tagjai: Molnár Fanni 12.k, Valaszkai Zsófia 12.k és Varga Laura 11.e
Felkészítő tanáruk: Gergely Anikó tanárnő
Böszörményi Babett 9.k osztályos diákunk 3. helyezést ért el az Eger város kollégiumai között megrendezett sakkversenyen leány egyéni versenyben.
Az egri KERI Kollégium által megrendezett Mikulás kupán kollégiumunk focicsapata első helyezést ért el. A csapat tagjai: Benke Ramóna 5.c, Szajkó Adrienn 10.e, Bíró Petra 10.e, Tóth Barbara 11.e, Ördög Sára 11.c, Horváth Virág 11.a, Tóth Gréta 9.e, Fodor Gabriella 11.k és Barta Kincső 9.a.
Kollégiumunk csapata az Eged-futóversenyen I. helyezést ért el, egyéniben Jurányi Viktória első, Maka Anna második helyezést ért el.
____________________________________ 2016/2017. tanév____________________________________
A kollégiumok közötti sportversenyen kézilabda csapatunk első helyezèst èrt el, szkanderben Visztra Kitti 10.K első helyezèst, Skoda Franciska 10.K màsodik helyezèst èrt el, helyből tàvolugràsból Hammer Flòra 10.K màsodik helyezèst ért el, Maka
Anna 11.a 100 méteres síkfutàsban ès a 400m síkfutàsban egyaránt második helyezèst èrt el, Jurànyi Viktòria 11.C 800 m-es síkfutàsban második helyezèst èrt el.
Ezen a rendezvènyen került àtadàsra ,,Az èv kollègiuma" cím is, melyet
a 2016/2017-es tanèvben a mi kollègiumunk nyert el.
A kollégiumok között megrendezett Reversi versenyen csapatunk 1. helyezést ért el, tagok: Kerezsi Laura, Kovács Kinga, Dobróka Kiara, Visztra Kitti, Bodó Anita, Király Boglárka (10.k). Egyéniben Kerezsi Laura első, Király Boglárka harmadik lett.
Felkészítő tanáraik: Boros Béláné és Kelemenné Hideg Gabriella tanárnő
Az Egri Dobó István Gimnázium, az Egri Tankerületi Központ és Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala által egri középiskolák részére meghirdetett "Ki tud többet Egerről?" c. városismereti versenyen iskolánk I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Kovács Lilla Gizella (9.kny,), Maka Anna Lilla (9.kny), Sándor Evelin (9.kny)
Felkészítő nevelőtanár: Salamné Szilágyi Júlia tanárnő
A Megyei Kollégiumi Kulturális Fesztiválon Daru Réka hangszeres zene kategóriában 2. helyen végzett. Leitner Bernadett ének kategóriában 2. lett. Csoportos tánc kategóriában Tóth Katrin, Tóth Barbara és Ördög Sára a 3. helyet szerezték meg.
Felkészítő tanáruk: Boros Béláné tanárnő
A kollégiumok között megrendezett Bajnokok tornája asztalitenisz versenyen Kerékgyártó Edina 9.k osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Boros Béláné tanárnő
Az Érseki Szent József Kollégium által szervezett "Ki tud többet Egerről?" című helytörténeti vetélkedőn kollégiumunk csapata 1. helyezést ért el.
Csapattagok: Kovács Lilla Gizella (9. kny), Maka Anna Lilla (9.kny) és Sándor Evelin (9.kny)
Felkészítő nevelőtanár: Salamné Szilágyi Júlia tanárnő
2017. január 26-án az Egri SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma által szervezett „Az 1956-os forradalom és szabadságharc (1953-1963)” című versenyen kollégiumunk csapata I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Juhász Diána 12.k(kny), Valaszkai Zsófia 11.k és Zsiros Krisztina 12.a(ny)
Felkészítő tanáruk: Gergely Anikó tanárnő
A KERI-EGER Kollégium által rendezett labdarúgó tornán csapatunk II. helyezést ért el. A csapat tagjai: Biró Petra, Szajkó Adrienn 9.e, Deák Eszter 9.kny, Kerékgyártó Edina, Kovács Noémi 9.k, Horváth Virág 10.a, Fodor Gabriella 10.k, és Tóth Barbara 10.e.
Az Eger város kollégiumai között megrendezett sakkversenyen egyéniben Böszörményi Babett (9.kny) 2. helyezést ért el, csapatban Visztra Kittivel (10.k) szintén második helyezést értek el.
Felkészítő tanáruk: Boros Béláné tanárnő
Népművészeti vetélkedő
Intézményünk „A Kiskunság népi kultúrája” címmel népművészeti vetélkedőt rendezett 2016. november 9-én. A kollégium csapata II. helyezést ért el.
Csapattagok: Kerékgyártó Edina, Terék Kiara, Tóth Réka 9.k osztályos tanulók.
Az egri Ward Mária Gimnázium Kollégium által szervezett Szép magyar beszéd versenyen Juhász Diána 12. k (ny) osztályos tanuló első helyezést ért el.
Felkészítő tanára: dr. Rák Sándorné tanárnő
Istenes versek az ifjúság életében
Felkészítő tanára: dr. Rák Sándorné tanárnő
_____________________________________ 2015/2016. tanév____________________________________
A Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskola által rendezett Eger város kollégiumainak spartakiádján kollégiumunk kézilabda csapata első helyezést ért el. Csapattagok: Alberti Giulia 11.e, Harman Hanna 11.e, Király Boglárka 9.k, Skoda Franciska 9.k, Horváth Virág 9.a, Tóth Kitti 11.a (ny), Góbor Nikolett 9.k (ny), Ördög Sára 9.c, Nagy Liliána 10.a és Tóth Barbara 9.e.
Lány 400 méteres síkfutásban Skoda Franciska 9.k osztályos tanuló harmadik helyezést ért el.
Az „Év kollégiuma” versenysorozatban kollégiumunk harmadik helyezést ért el.
A Neumann János Középiskola és Kollégium által rendezett Reversi versenyen csapatunk első helyezést ért el. A csapat tagjai: Kerezsi Laura 9.k és Király Boglárka 9.k.
Egyéniben Kerezsi Laura első, Király Boglárka harmadik helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Hideg Gabriella tanárnő
A József Attila megyei kollégiumi szavalóversenyen Kádár Krisztina 11.k(kny) osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: dr. Rák Sándorné tanárnő
Az ESZC Bornemissza Gergely Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium által rendezett asztalitenisz versenyen a kollégiumunkat képviselő KERÉKGYÁRTÓ EDINA 9. kny osztályos tanuló II. helyezést ért el.
Az Eventus Művészeti Középiskola Kollégiuma által rendezett művészettörténeti vetélkedőn kollégiumunk csapata 3. helyezést ért el.
Csapattagok: Bakos Eszter 9.k, Dobos Dorottya 11.a(ny), Urbán Gerda 11.k(kny).
Felkészítő tanáruk: Boros Béláné tanárnő.
Az Érseki Szent József Kollégium által szervezett "Ki tud többet Egerről? című helytörténeti vetélkedőn kollégiumunk csapata a II. helyezést érte el.
Csapattagok: Kerékgyártó Edina 9. kny, Likker Boglárka 9. kny és Terék Kiara 9. kny
Felkészítő nevelőtanáruk: Salamné Szilágyi Júlia tanárnő
Egri SzC Kereskedelmi, Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 2016. február 16-án Megyei Kollégiumi Kulturális Fesztivált rendezett, ahol hangszeres zene kategóriában Daru Réka 9.c osztályos tanuló III. helyezést ért el, műkedvelő együttesek kategóriában: a Dal Delegáció együttes különdíjban részesült. Az együttes tagjai: Kovács Janka 6.c, Szegedi Evelin 7.c, Thunig Jennifer 9.c, Daru Réka 9.c, Zsirka Lilla 9.c, Nagy Adrienn 9.k, Marton Veronika 10.c, Jóna Sára 10.c és Juhász Krisztina 11.e.
Felkészítő tanáruk: Petz Zoltánné tanárnő
A Ward Mária Középiskolai Kollégium által meghirdetett szépkiejtési versenyen Juhász Diána Gitta 11.k(kny) osztályos tanuló I. helyezést ért el.
Az intézményünk által megrendezett népművészeti vetélkedőn A Jászság népi kultúrája címmel csapatunk III. helyezést ért el. A csapat tagjai: Ádám Fanni 10.k, Helle Stefánia 11.a és Szarvák Fernanda 11.a osztályos tanulók.
Kollégiumunk 2015. szeptember 24-én a Wigner Jenő Középiskolai Kollégium által szervezett „Eged-Futó” versenyen csapatban I. helyezést ért el, a csapat tagjai: Fodor Gabriella 9.k, Misi Karina 13.a, Molnár Bettina 11.k(kny), Tóth Barbara 9.e és Vági Vanessza 13.k. Egyéni versenyben: Vági Vanessza 13.k osztályos tanuló II. helyezést, Misi Karina 13.a osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Boros Béláné tanárnő
_____________________________________ 2014/2015. tanév____________________________________
Az „Év kollégiuma” versenysorozatban kollégiumunk második helyen végzett.
Az Eger város kollégiumai közötti 19. spartakiádon a lány szkander versenyben Borbás Dalma 13. a osztályos tanuló első helyezést, Vági Vanessza 12. k osztályos tanuló 800 méteres síkfutásban ötödik helyezést, a kézilabdacsapat negyedik helyezést ért el.
A Megyei Kollégiumi József Attila szavalóversenyen Lakatos Claudia 13.e osztályos tanuló3. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Boros Béláné tanárnő
Reversi verseny
Egyénileg is osztályozták a 42 versenyzőt, a lányok között Fodor Gabriella itt is első helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Hideg Gabriella tanárnő.
Városismereti verseny
Felkészítő tanáruk: Salamné Szilágyi Júlia tanárnő
Bővebben: http://www.heol.hu/heves/kozelet/kiderult-ki-tud-tobbet-egerrol-601246 és galéria: http://www.heol.hu/galeria/heves/kozelet/71700
A Megyei Kollégiumi Szövetség által meghirdetett Megyei Kulturális Fesztiválon
Vers-próza kategóriában: harmadik helyezést ért el Koza Fanni 10.a (ny)
Hangszeres zene kategóriában (klarinéton):
második helyezést értek el Czibulka Dorottya 9.k és Farkas Melinda 9.kny osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Boros Béláné tanárnő
Kollégiumunk sikere
A csapat tagjai: Bozsik Viven 10.k(kny), Juhász Diána 10.k(kny) és Zsíros Krisztina 10.a(ny)
Felkészítő tanár: Gergely Anikó tanárnő
A városi kollégiumi labdarúgó tornán kollégiumunk diákjainak csapata harmadik helyezést ért el. A csapat tagjai: Borbás Dalma 13.a, Misi Karina 12.a, Fodor Gabriella 9.kny, Somogyi Vivien 9.e, Eckert Gréta 10.a, Lovász Adrienn 10.a.
Misi Karina 12. a osztályos tanuló elnyerte a labdarúgó torna legjobb kapusa címet is.
Felkészítő tanár: Boros Béláné tanárnő
Magyarok a Kárpátokon kívül: Moldvai csángók és a bukovinai székelyek címmel meghirdetett népművészeti vetélkedőn kollégiumunk csapata II. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Barna Hajnalka 10.k(kny), Bónis Brigitta 10.k(kny) és Juhász Diána Gitta 10.k(kny).
Felkészítő: Boros Béláné és Hideg Gabriella tanárnő
A Szent Hedvig Kollégium által meghirdetett: Istenes versek az ifjúság életében című versenyen kollégiumunkból Molnár Fanni 9.k osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Hideg Gabriella tanárnő.
Koza Fanni 10.a (ny) osztályos tanuló az egri Ward Mária Gimnázium Kollégiuma által megrendezett szép magyar beszéd versenyen második helyezést ért el.
Az egri kollégiumok között megrendezett Eged-futó versenyen csapatban 1. helyezést ért el Kádár Krisztina 10.k(kny), Kiss Esztella (12.k) és Misi Karina (12.k) osztályos tanuló.
_________________________ 2013/2014. tanév_______________________
A Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégiumban rendezték meg a kollégiumok közötti SPARTAKIÁDOT, ezen a versenyen LEÁNY KÉZILABDÁBAN csapatunk II. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Alberti Giulia 9.E, Bujdosó Réka 9.K (ny), Horváth Edina 9.E, Kulcsár Ivett 9.E, Málik Krisztina 9.E, Tóth Ágnes 9.E és Tóth Kitti 9.K (Kny).
Leány szkanderben Borbás Dalma 12.A II. helyezést ért el.
Székelyföld népi kultúrája címmel népművészeti vetélkedőt szervezett iskolánk, csapatunk II. helyezést ért el. A versenyen részt vett diákok:
Bónis Brigitta 9.k (kny), Molnár Bettina 9.k (kny), Urbán Gerda 9.k (kny).
„Hasznosítsd újra” tárgytervezési versenyen, melyet az Eventus Középiskola szervezett, ötödik helyezést ért Jónai Anna 12.e, Pintér Judit 10.c, Petrény Petra 12.e. .
A Megyei Kollégiumi József Attila szavalóversenyen a Szilágyi Középiskola Kollégiumában második. helyezést ért el Koza Fanni 9. a(ny) osztályos tanuló.
Bethlen Gábor és az Erdélyi Fejedelemség - történeti vetélkedő
A versenyt szervező intézmény: Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
Helyezés: III. hely
Csapattagok: Borbás Dalma 12.A, Lakatos Fanni Éva 12. A, Misi Karina 11. K osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Gergely Anikó tanárnő
Ki tud többet Egerről? - helytörténeti vetélkedő
A versenyt szervező intézmény: Érseki Szent József Fiúkollégium
Helyezés: III. hely
Csapattagok: Ádám Fanni, Csicsman Liza, Tóth Noémi 9. Kny osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Salamné Szilágyi Júlia tanárnő
A február 25-én megrendezett Megyei Kollégiumi Kulturális Fesztiválon
Koza Fanni 9.a (ny) Vers-próza kategóriában I. helyezést ért
2013. december 3-án a Kereskedelmi, Mezőgazdasági Középiskolai Kollégium által megrendezett labdarúgó tornán csapatunk II. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Hlavacska Luca (13.c), Borbás Dalma (12.a), Misi Karina (11.k), Tóth Kitti (9k(ny)), Eckert Gréta (9.a).
A labdarúgó torna legjobb játékosának Hlavacska Luca 13.c osztályos tanulót választották, a legjobb kapusnak pedig Eckert Gréta 9.a osztályos tanulót.
2013. november 21-én a Neumann János Középiskolai Kollégium által megrendezett reversi versenyen Nagy Barbara (13.k) VI. helyezést ért el.
2013. november 14-én a Ward Mária Iskola Kollégiuma szépkiejtési versenyt rendezett, melyen Koza Fanni 10. a osztályos tanuló III. helyezést ért el.
2013. november 13-án a Szent Hedvig Kollégium rendezésében került sor az Istenes versek versmondó versenyre. Lakatos Claudia 12.e osztályos tanuló IV. helyezést ért el.
A Wigner Jenő Középiskola Kollégiumának Diákönkormányzata Eged-futó versenyt hirdetett a város kollégistáinak. A versenyt 2013. szeptember 26-án 15-órától tartották, amelyen kollégiumunkból a következő diákok vettek részt: Ambruzs Kata 9.e, Kiss Esztella 11.k és Misi Karina 11.k, csapatunk I. helyezést ért el. Misi Karina még egy egyéni III. helyezést is elhozott.